Marta: 660 751 658 | Mateusz: 786 816 957 kontakt@mmdekor.pl

W dziecięcym świecie

Zawsze projekt przestrzeni dla dziecka to trudne zadanie. Należy w jednej realizacji połączyć trafnie wymagania rodziców, które są dość często bardzo funkcjonalne, oraz marzenia i wyobrażenia dziecka o jego własnym pokoju. Tym razem zmierzyliśmy się z projektem pokoju dla nastolatki. Podział funkcjonalny obejmował trzy podstawowe kryteria.

Miejsce do nauki, umiejscowienie pojemnej szafy oraz strefę snu, która miała być jednocześnie miejscem spotkań z przyjaciółkami. Styl wnętrza był dość określony już z góry, ponieważ miał czerpać inspiracje z całego wystroju domu w stylu glamour. Baza jest dość neutralna. Ściany do połowy pokryte są tapetą w szaro-białe, pionowe pasy. Poniżej listwa dekoracyjna oddziela pas ściany pomalowanej w kolorze oliwkowym oraz szarym. We wnętrzu dominują nowoczesne meble o prostej formie. Cała stolarka wykonana jest w kolorze białym.

Ta przestrzeń to jednak pokój nastolatki więc bardzo ważną rolę odgrywają kolory. Intensywnym akcentem we wnętrzu jest fotel w odcieniach żółci. Dopełnieniem stały się tekstylia w geometryczne wzory, dywan czy młodzieżowe plakaty. Pokój został zaprojektowany w dwóch odsłonach. Pierwsza wersja zakłada wolnostojące szafy oraz rozkładaną sofę. Znalazło się tutaj, także miejsce na komodę, podręczne stoliki i lustra. Drugi wariant do wstawienie do pokoju pełnowymiarowego łóżka oraz zabudowanie wnęki szafami na zamówienie w pracowni stolarskiej. Użyte rozwiązania dają możliwość dość szybkiej zmiany wystroju wnętrza. Wystarczy wymienić dodatki czy przemalować dolną cześć ściany i pokój nabiera całkiem innego klimatu. Tak często zmieniającego się podczas dojrzewania dzieci i nastolatków.