Marta: 660 751 658 | Mateusz: 786 816 957 kontakt@mmdekor.pl

Projekt salonu firmowego dla firmy Mebin

Naszą współpracę z firmą MEBIN zaczęliśmy od kompleksowego projektu kilku kluczowych systemów meblowych takich jak np. system PIK w dwóch wybarwieniach, który pokazaliśmy w różnych układach funkcjonalnych m.in.pokój dzienny jadalnia czy sypialnia.

Pik to wyjątkowa kolekcja mebli do salonu, jadalni i sypialni z frontami z litego drewna i korpusami w okleinie naturalnej. Zachwyca oryginalnymi bryłami w stylu industrialnym, oraz piękną kolorystyką: kasztan i dąb naturalny lager. Dębowe elementy zostały poddane procesowi głębokiej strukturyzacji, a następnie wybarwione, dzięki czemu meble zyskały niepowtarzalny charakter. Metalowe nogi i pochwyty wspaniale podkreślają loftowy styl kolekcji – proporcjonalne, ciekawie połączone, nadają bryłom lekkości i designerskiego sznytu. Blaty stołów charakteryzują się odpornością na działanie podwyższonych temperatur i alkoholu. Meble wyposażono w nowoczesne rozwiązania, takie jak system cichego domykania drzwiczek oraz oświetlenie LED z wyłącznikiem pojemnościowym.

System Pik w kolorze dąb naturalny lager zaprojektowaliśmy w wersji jadalni, połączonej z funkcją pokoju dziennego. Zaproponowany układ meblowy pozwala podzielić pomieszczenie na dwie strefy, strefę dzienną gdzie znajdują się najbardziej popularne bryły takie jak szafka RTV, przeszklona witryna, panel tv, ława oraz sofa. Całość przedzielona jest ażurowym, otwartym regałem, który dzieli pomieszczenie na dwie części, a jednocześnie stanowi dodatkowe miejscem na książki, elementy dekoracyjne typu ramki czy figurki. W drugiej części tzw. jadalnianej znajdują się m.in.stół, komody, barek oraz podwójna witryna. Zaproponowaliśmy stylistykę, nawiązując do loftowego klimatu, jakim charakteryzuje się system Pik.

Kolorystyka ścian to szarości i beton. Dodatki dekoracyjne w kolorze zieleni, srebra oraz czerni, nawiązują do metalowych nóg i uchwytów będących cechą charakterystyczną tego systemu.

Całość dopełniają zielone akcenty w postaci  żywych roślin. Motyw roślinny pojawia się również w obrazach, dodając aranżacji świeżości oraz życia.

Druga propozycja tego systemu w innym wybarwieniu, tym razem w kolorze kasztan, to propozycja dwóch spójnych stylistycznie pomieszczeń. Połączenie pokoju dziennego z jadalni oraz przestronna sypialnia z dużą szafą i toaletką. To propozycja bardziej elegancka, sam kolor mebli wydaje się być dostojniejszy, dlatego pokazaliśmy system na czarnej tapecie z dużym geometrycznym złotym wzorem. Czarne i złote elementy dekoracyjne dodają charakteru, klasy i elegancji. Dodatkowo wprowadziliśmy tekstylia i elementy dekoracyjne w kolorze burgundu, co pozwoliło uzyskać naprawdę niepowtarzalny klimat. Ład, klasa i elegancja, to finalny  efekt końcowy jaki osiągnęliśmy.